Menu

Radyo Ege Kampüs Yönetim Kurulu

390412_186229724791737_1252854114_n (1)

Hakkımızda

Radyo Ege Kampüs, Ege Üniversitesi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (BİTAM) girişimiyle 26 Kasım 2001 tarihinde 750 watlık vericisiyle yayın hayatına başlamıştır.

2002 yılında İletişim Fakültesine taşınan radyo 2008 yılından başlatılan yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü’ndeki radyo binasına taşınmıştır.

BİTAM, Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı ve Sağlık, Kültür Spor Daire Başkanlığı’nın çalışmalarıyla bugün sahip olduğu modern ve gelişmiş teknik imkanlara kavuşan Radyo Ege Kampüs 24 saat kesintisiz yayınlarına devam etmektedir.

Misket DİKMEN

(Program Müdürü)

Öğr. Gör. Yeliz TUNA

(Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu)

Taylan EREN

(Prodüksiyon Sorumlusu)

Ufuk ALGAN

(Prodüksiyon Sorumlusu)

Prof. Dr. Fazıl APAYDIN

(Genel Koordinatör)

Öğr. Gör. Levent USLU

(Müzik Direktörü)

Uzm. Yiğit AÇIK

(İdari Sorumlu)

Duygu Gümürdü Şençamlar

Program Genel Direktör Yardımcısı

Radyo Ege Kampüs Personeli

Teknik Özellikler

Radyomuz, Ege Üniversitesi Yerleşkesi içinde yer alanı Öğrenci Köyü’ndeki binasında bir yayın stüdyosu bir adet off-tube iki adet prodüksiyon stüdyosuyla çağdaş radyo yayıncılığı için tasarlanmıştır.Radyo Ege Kampüs stüdyolarında dünyanın önde gelen otomasyon sistemi, digital on air ve prodüksiyon mixerleri kullanılmaktadır. Sistemler tam yayın kontrolü ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Otomasyon sistemi Master Control ve selector olarak iki ana yazılım ile kontrol edilmektedir. Ayrıca sistem bünyesinde 24 saat kayıt yapabilme özelliğine sahip (Tracker) kayıt sistemi de bulunmaktadır.

MasterControl NT (MC-NT) tam olarak yayın için tasarlanmış bir radyo otomasyon sitemidir. MasterControl NT Dünyanın en önde gelen müzik planlama yazılımı selector’le tam entegrasyon sağlayabilen tek otomasyon sistemidir. %100 uyum ile sağlanan birlikte çalışma avantajı, MCNT’nin Living Log (aktüel yayın akış modülü), Hot Key (manuel jingle modülü), “Real-feel” Voice Tracking (gerçek ses kayıt modülü), Log-Linked Web Browser (yayın akışına bağlı web gezgini) avantajlarıyla birleşerek yayıncıların bütün operasyonlarını kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

318616_186229468125096_394684935_n